JAK ZDOBYĆ PRZYJACIÓŁ I ZJEDNAĆ SOBIE LUDZI

AUTOR: Dale Carnegie

Polecano mi ją na każdym kroku. Nawet osoby, które uważałem za autorytet uważali tą książkę jako tak zwany „must read..” [ang. musisz przeczytać].

Musze przyznać, że nie bez powodu sprzedała ona 13 milionów kopii na całym świecie. Już po przeczytaniu pierwszej części, zacząłem implementować lekcje do rozmów z moimi klientami. Zauważyłem wielką różnicę w moim podejściu do ludzi i sposobie negocjacji.
Nauczyłem się rozwiązywać problemy i konflikty w o wiele lepszy i efektywniejszy sposób.

Osobiście uważam, że każda osoba na świecie powinna przeczytać tą książkę nie ważne czy jest przedsiębiorcą czy nie.

Mówiąc bardzo krótko – życzliwość, postawienie się w sytuacji drugiej osoby, umiejętność komplementowania robi gigantyczną różnice w relacjach społecznych.
Z pewnością mogę powiedzieć, że jeżeli wybierzesz tą książkę to nie będziesz zawiedziony. Książkę zamówisz tutaj

Trochę o autorze – Dale Carnegie pochodził z rodziny ubogich farmerów. Mimo że od dzieciństwa musiał pomagać w gospodarstwie, udało mu się zdobyć wykształcenie – ukończył State Teacher’s College w Warrensburgu i rozpoczął pracę jako sprzedawca kursów korespondencyjnych dla farmerów. Potem zmienił branżę – z ramienia firmy masarskiej Armour & Company sprzedawał bekon, mydło i smalec. Udało mu się osiągnąć spory sukces – został ogólnokrajowym liderem sprzedaży.

Jest następnym dowodem na to, że nie ważne skąd pochodzisz i czy Twoja rodzina ma pieniądze, jesteś wstanie osiągnąć sukces i cel jeżeli tylko tego chcesz, będziesz ciężko i mądrze pracować a co najważniejsze…. nigdy się nie poddasz.

Wskazówka ode mnie – Oczywiście będzie ciężko wprowadzić wszystkie rady i lekcje z tej książki w życie od razu. Czasami nawet będzie to nie możliwe ze względu na okoliczności, stare nawyki i nawet poziom emocjonalny. Na przykład w książce jest sugestia aby być “zawsze” miłym jednak wiadomo, że są sytuacje w których jest to nie możliwe.

Dlatego nie staraj się być idealnym odzwierciedleniem lekcji z tej książki. Staraj się poprawiać Twoje reakcje, zachowanie, sposób mówienia i interakcji z innymi ludźmi. Będziesz popełniać błędy i to rzecz normalna. Po prostu ucz się na tych błędach.

ZOBACZ RECENZJE NA YOUTUBIE

Podcasty

Posłuchaj interesujących konwersacji z osobami specjalizującymi się w różnych dziedzinach.

PATRONITE

Zobacz mój kanał na patronite.

BLOG

Wiedza i doświadczenie

STREFA PODCAST

19 lipca 2019

Podcast z trenerem personalnym i terapeutą Black Rol - Dawidem Mieczykowskim

Przejdź

4 KSIĄŻKI NA 2019 r

21 maja 2019

Przejdź

Efektywna nauka!

24 lutego 2019

Nieważne czy jesteś studentem, uczniem szkoły średniej czy masz inny powód do nauki... czasami brakuje motywacji. Jednak brak motywacji bardzo często wynika ze złej metody uczenia się - bo po prostu nic nie wchodzi. W tym wpisie postaram się pomóc i dać Ci TRZY proste wskazówki na efektywniejsze uczenie się.

Przejdź

MASZ DOŚĆ BRAKU KASY? – Co zrobić aby to zmienić?

8 lutego 2019

Jak to się mówi – pierwszym krokiem do walki a alkoholizmem jest uświadomienie sobie, że ma się z tym problem. Oczywiście nie sugeruję, że możesz mieć problem z alkoholizmem ale jest to bardzo dobra analogia do sytuacji finansowej. Możemy wciąż Tomka i Piotra. Oboje zarabiają 3000 zł miesięcznie. Jednak Tomek jest w o wiele gorszej sytuacji finansowej niż Piotr.

Przejdź

YOUTUBE

VLOG